شنبه 26 خرداد 1403 - 2024 Jun 15
شرکت احداث و بهره برداری آزادراه تهران شمال
شرکت احداث و بهره برداری آزادراه تهران شمال
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید معاون اول رئیس جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان و ۳ تن از وزراء دولت در تاریخ 1402/05/03
بازدید معاون اول رئیس جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان و ۳ تن از وزراء دولت در تاریخ 1402/05/03

 

مخبر: تعیین تکلیف منطقه ۳ آزادراه تهران-شمال تا یک ماه آینده/ تکمیل آزادراه تهران-شمال نیازمند ۸۰ هزار میلیارد تومان

معاون اول رئیس جمهور در بازدید از آزادراه تهران-شمال با اشاره به نیاز این پروژه به ۸۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه تهران-شمال، از تعیین تکلیف نحوه تامین مالی منطقه ۳ این آزادراه طی یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، صبح امروز «محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور»، «جواد اوجی وزیر نفت»، «مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی»، «صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان» از آزادراه تهران-شمال بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید که از نقاط مختلف منطقه یک و ۲ آزادراه تهران-شمال و مرکز مانیتورینگ این آزادراه انجام شد، در جلسه‌ای، موضوعات مرتبط با تکمیل لاین شرقی آزادراه در منطقه ۲ و همچنین نحوه مشارکت دولت و بنیاد مستضعفان برای تامین مالی پروژه احداث منطقه ۳ آزادراه تهران شمال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با تأکید بر اینکه پروژه آزادراه تهران-شمال به لحاظ طراحی، مهندسی و اجرا جزء افتخارات کشور است، تصریح کرد: در بازدید از این پروژه می‌توان هنر مهندسان، پیمانکاران، کارگران و طراحان این پروژه را مشاهده کرد.
دکتر مخبر تأکید کرد: جان، مال و وقت مردم برای دولت ارزش زیادی دارد و ساخت و تکمیل این آزادراه می‌تواند ضمن تامین امنیت و راحتی بیشتر برای مردم، صرفه‌جویی فوق‌العاده‌ای نیز برای کشور در پی داشته باشد. به همین دلیل در ۲ سال گذشته و با همکاری نزدیک بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن بوده‌ایم که با زمانبندی جدید و اصلاح روش‌ها هر چه زودتر این آزادراه را به پایان برسانیم.
وی افزود: تاخیر ۲۰ ساله ساخت این طرح بیش از همه ناشی از  تصمیمات نادرست برای تعیین روش تامین منابع مالی بوده که متاسفانه باعث شده در نهایت به رغم همه امکانات و توان موجود و اراده مسئولان مربوطه، ساخت این آزادراه با تاخیرهای بسیار مواجه شود.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به ۸۰ هزار میلیارد تومان برای ساخت این طرح سرمایه‌گذاری شده است و برای تکمیل منطقه ۲ و ساخت منطقه ۳ نیز همین میزان سرمایه‌گذاری نیاز است.
مخبر با قدردانی از تلاش‌های بنیاد مستضعفان در تامین بخش زیادی از منابع مالی این طرح گفت: بنیاد مستضعفان همکاری بسیار خوبی در این پروژه داشت و علی‌رغم سهم ۵۰ درصدی مشارکت بنیاد و دولت در این پروژه، آورده بنیاد مستضعفان در این پروژه بیش از دولت و به میزان ۶۴ درصد بوده است.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: برای ساخت قطعات مختلف منطقه سوم چندین مدل مالی تعریف شده که نیازمند مقدمات و مجوزهای لازم است و ظرف یک ماه آینده به جمع‌بندی نهایی در این زمینه خواهیم رسید.
وی همچنین به پیچیدگی‌های مهندسی ساخت منطقه سوم آزادراه تهران-شمال اشاره و تأکید کرد: خوشبختانه اقدامات طراحی، اجرایی و کارگاهی ساخت منطقه سوم وجود دارد و می‌توان با تعریف مدل مالی مناسب، عملیات اجرایی ساخت قطعات مختلف منطقه ۳ را هر چه سریعتر آغاز کرد.
مخبر همچنین از وزارت راه و شهرسازی خواست تا با تعریض مسیرها و ایجاد پایگاه‌های خدماتی و رفاهی در مسیرها و گلوگاه های اتصال آزادراه تهران-شمال به مسیر قدیم، همزمان با ساخت و تکمیل منطقه ۳ به تسهیل رفت و آمد مردم و کاهش بار ترافیکی در این منطقه کمک شود.
 
فتاح: آزادراه تهران-شمال ظرفیتی بزرگ برای تولید و اقتصاد کشور 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز از عزم دولت برای تکمیل آزادراه تهران-شمال قدردانی کرد و برگزاری این جلسه برای ساخت منطقه سوم در محل ساخت آزادراه را تنها کمتر از سه هفته پس از بازدید آیت الله رئیسی، نشانه اراده و تدبیر دولت برای پایان این پروژه بیست ساله دانست و تصریح کرد: ساخت آزادراه تهران-شمال تاکنون برای ۳ هزار و پانصد نفر اشتغالزایی داشته است و ظرفیتی بزرگ برای تولید و اقتصاد کشور به شمار می‌رود.

آدرس: تهران، شهرک قدس، فاز 5، خیابان سیمای ایران، پلاک 41 - کد پستی:1467664759

تلفن: 7-88089301-021   دورنگار: 88089300-021  

پست الکترونیک: info@tsfc.ir

 

واحد پاسخگویی به پرداخت عوارض آزادراهی:  88089309-021 و  88089308-021

 

© تمامی حقوق برای شرکت احداث و بهره برداری آزادراه تهران شمال محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک